Projektory LED, które są przez producentów zachwalane na wszystkie możliwe sposoby, są ogólnie dość dobrymi projektorami w naprawdę przystępnej cenie (nawet dla użytkowania domowego), jednakże mają one kilka podstawowych problemów.

Przede wszystkim, jeżeli chodzi o ich rozmiary, to owszem, najczęściej rzeczywiście są one niewielkie, jednakże dołączone do nich zasilacze są nieraz takiej samej wielkości jak sam projektor. Dodatkowo przez to, że w obudowie projektora znajduje się dużo elektroniki, przez jej bardzo szybkie nagrzewanie się (które może prowadzić do przegrzania przy złym użytkowaniu), konieczne jest zastosowanie zewnętrznego zasilania.

Dodatkowo bardzo częstym problemem w projektorach LED jest sama elektronika, która po prostu nie wytrzymuje tak długiego czasu, jak to zapewnia producent. Dodatkowo, jeżeli w projektorze LED nie będziemy odpowiednio dbali o jego czystość i drożność otworów wentylacyjnych, może on ulec szybkiemu i poważnemu przegrzaniu, które finalnie może nawet prowadzić do przepalenie elektroniki i lampy, a to oznaczałoby konieczność zakupu nowego projektora.