Podobnie jak w przypadku układu optycznego w projektorze Benq MP620, układ chłodzenia może ulec zakurzeniu bądź innym zabrudzeniom i jest w dodatku zdecydowanie bardziej na takie zabrudzenia narażony aniżeli optyka projektora.

Dlatego też czyszczenia układu chłodzenia  Benq MP620 powinno mieć miejsce częściej aniżeli czyszczenie samej optyki. Przede wszystkim zabrudzeniami chłodzenia okazuje się kurz, który jeśli nie będzie zbierany, może doprowadzić do niewłaściwej pracy wentylatorów, a w skrajnych przypadkach nawet do ich zatarcia się. Czyszczenie układu chłodzenia w projektorze Benq MP620 najlepiej jest przeprowadzać za pomocą sprężonego powietrza, bądź też nawet przy użyciu zwykłego, domowego odkurzacza.

Jeżeli jednak dopuścimy do tego, że wentylatory Benq MP620 będą mocno okurzone (kurz nie będzie chciał zejść z wentylatorów), konieczne może okazać się mechaniczne czyszczenie po łopatce. Sygnałem, dzięki któremu powinniśmy wiedzieć, że wentylatory trzeba przeczyścić, jest głośniejsza praca projektora, lub też mówiąc ściślej, głośniejsza praca samych wentylatorów.