piksele_na_obrazie_Problem małych białych punktów na wyświetlanym z projektora obrazie może w rzeczywistości mieć kilka przyczyn oraz kilka rozwiązań.

W pierwszej kolejności, mogą być to zabrudzenia, które osadziły się na układzie optycznym (chodzi o kurz). W takim przypadku konieczne będzie jego usunięcie z układu i problem zniknie. Może się jednak okazać także, że jest to uszkodzenie matrycy (konkretniej jej wypalenie), co niestety będzie się wiązało z koniecznością wymiany całej matrycy w projektorze.

Jeżeli posiadamy na przykład projektor dlp z dodatkowymi układami DMD, może się okazać, że białe kropki na ekranie są efektem uszkodzenia mikroluster na chipie. W takim przypadku pomóc może jedynie wymiana całego układu optycznego DMD, jednakże może okazać się to rozwiązaniem naprawdę drogim.

Jeżeli nie mamy pewności, jaka jest przyczyna tego, że projektor na obrazie wyświetla nam białe punkty, najlepiej będzie udać się z nim do odpowiedniego serwisu w celu jego zdiagnozowania i dokonania ewentualnych napraw projektora.