Projektory LED, czyli mówiąc inaczej projektory laserowe, polegają na emisji światła za pomocą diod LED (co dotyczy koloru czerwonego oraz niebieskiego), a także poprzez wyświetlanie koloru zielonego za pomocą lasera świecącego poprzez fosfor.

Są to najczęściej projektory o bardzo niewielkich rozmiarach (dlatego też mówi się, że są one projektorami kieszonkowymi). Są one dość dobre dla zastosowań edukacyjnych, jednakże ich główną wadą jest dość słaba moc i ilość lumenów (jeżeli chodzi o jasność), a także żeby móc w ogóle oglądać obraz wyświetlany przez projektor LED-owy, konieczne jest praktycznie całkowite zaciemnienie pomieszczenia, w którym się znajduje.

Ceny takich urządzeń są stosunkowo przystępne, jednakże z powodu ich niewielkiej mocy i sporych ograniczeń dotyczących możliwości ich stosowania, są one projektorami powoli odchodzącymi już do tak zwanego lamusa (choć oczywiście zależy to od wielu czynników – zastosowania i zapotrzebowania dotyczącego projektora multimedialnego. Niewątpliwym plusem jednak jest ich ekologiczne użytkowanie.