Zadaniem kontrolki od temperatury w projektorze jest informowanie użytkownika, jeżeli temperatura jest zbyt wysoka, co mogłoby uszkodzić bądź nawet spalić lampę.

Przede wszystkim, jeżeli kontrolka zaczyna migać, należy sprawdzić, czy projektor jest prawidłowo wentylowany. Chodzi o to, czy nie stoi na przykład na książkach bądź czymś podobnym,ponieważ może zaburzać to cyrkulację powietrza.

Jeżeli jednak już wystąpi sytuacja, że kontrolka zaczyna się świecić, trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy filtr w projektorze jest czysty i ewentualnie go wyczyścić. Co więcej, miganie tej kontrolki może oznaczać, że na przykład któryś z wentylatorów jest niesprawny, przez co chłodzenie lampy jest nieefektywne i przegrzewa się.

Jeżeli jednak wentylatory są sprawne, warto jest sprawdzić zasilacz projektora i ewentualnie wymienić kondensatory elektrolityczne w zasilaczu. Jeżeli i to nie pomoże, najlepszym rozwiązaniem będzie profesjonalny serwis projektora, który powinien zostać odpowiednio zdiagnozowany i naprawiony.