Projektory wykonane w technologii dpl (digital, light processing) są jednymi z najlepszych i najmniej zawodnych projektorów jakie można znaleźć na rynku.
Tego typu procesory posiadają chipy (bardzo podobne do komputerowych), których zadaniem jest sterowanie lusterkami odbijającymi światło w projektorze. Mówiąc ściślej, chip dlp posiada wbudowaną pamięć SRAM, której komórki zintegrowane są właśnie z tymi lusterkami (przy czym jedno lusterko odpowiada jednemu wyświetlanemu na obrazie pikselowi, więc jest ich w projektorze bardzo, bardzo dużo).
Dzięki chipowi dpl można sterować kątem nachylenia lusterek, co znacznie polepsza jakość i jaskrawość wyświetlanego obrazu. Zresztą projektory dlp na dzień dzisiejszy są w stanie odbijać 90% światła, co jest absolutnie nieosiągalne dla projektorów LCD.
Efektem zastosowania lusterek w projektorach z chipem dlp jest doskonała jakość obrazu i absolutnie niewidoczne przejścia pomiędzy pikselami. Dodatkowo sam obraz w większości takich projektorów może być wyświetlany z częstotliwością nawet do 60Hz, czyli bardzo wysoką – nie do zarejestrowania przez ludzkie oko.